
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 35 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 7 |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 6 |
| Number of Bits | 6 |
| Turn-On Delay Time | 24 ns |
| Propagation Delay | 165 ns |
| High Level Output Current | -5.2 mA |
| Low Level Output Current | 5.2 mA |
| Logic Function | D-Type, Flip-Flop |
| Number of Inputs | 6 |
| Number of Bits per Element | 6 |
| Number of Input Lines | 6 |
| Number of Output Lines | 6 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
| Quiescent Current | 4 µA |
Stock: 2135
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31290
Ext.Price$0.31290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31290 | $0.31290 |
| 10 | $0.22057 | $2.20570 |
| 25 | $0.19749 | $4.93725 |
| 50 | $0.18422 | $9.21100 |
| 100 | $0.17184 | $17.18400 |
| 300 | $0.16171 | $48.51300 |
| 500 | $0.15217 | $76.08500 |
| 1000 | $0.14363 | $143.63000 |
| 3000 | $0.13751 | $412.53000 |
| 5000 | $0.13166 | $658.30000 |
